VRÁTIT SE

Záznam ze zasedání zastupitelstva 14/12/2014

Vážení sousedé :) Po delší době další post v novém roce, který začneme vzpomínkou na rok minulý a to konkrétně humornými scénkami ze zasedání zastupitestva ze dne 14/12/14

Protože jsme v našem volebním programu měli myšlenku radnice blíže lidem a jeden z bodů bylo publikování videa z jednání zastupitelstva, rozhodli jsem se tedy pro to něco podniknout a nezůstat jen u slibů. Přes technická úskalí a patálie jako malá SD karta nebo málo nabitá baterie se přesto, i když s velikým spožděním, podařilo zde na našem blogu nějaké to video umístit. Za shlédnutí určitě stojí boj pana Szturce proti vybudovaní dopravního hrište na Šumbarku.

Poslední zesedání 26/01/15 se nám nepodařilo, ale do třetice všeho nejlepšího vše napravíme a budeme jistě rychlejší než Havířovský deník.

Závěrem ještě poděkování Romanu Kullovi za kameru.
Jak se v Havířově vaří kultura.

Sochy z Havířovské lípy leží ve skladu. Co s nimi?
Gentleman Šlachta.

Pan zastupitel Šlachta byl velice smutný, že nebudou investice. Takový rozpočet se jen prožere. Že by betonářská lobby v Havířově zaplakala?
Jak se pan zastupitel Šlachta za dluh nestyděl.

Příjmy města jsou 1 073 000 000 a dluh je 640 000 000.
Veřejné zakázky. Osmanczyk versus Bureš.

Značka levně: řádně vysoutěženo, ušetřeno! O tom jak pan Osmanczyk obhajoval a obhajoval, až na kostlivce ve skříni narazil.
Občan Jan Szturc versus radnice? Radnice versus business?

Smutný příběh o tom jak pan Szturc ve jménu obačnů prohrál boj se záměrem postavit dopravní hřiště na Šumbarku. Klasický příklad jak končí dopisy, petice a stížnosti v šuplíku. Naprostá ignorace občanů a selského rozumu ve jménu betonářského lobby.
Teměř celé zasedání.

3 hodiny a 32 minut. Stěžejní část rozpočet města na rok 2015