VRÁTIT SE

Chodíte běhat?

O tom, že běhaní je zdraví prospěsné, slyšel a nebo četl asi každý. Tak například je běhání vhodnou prevencí proti civilizačním chorobám. Snižuje rizikové faktory, které ohrožují srdce a cévní systém (nedostatek pohybu, nadváha, kouření, nadměrná konzumace alkoholu, vysoká hladina cholesterolu, stres). Posiluje kardiovaskulární systém. Ale pro mě osobně je to nejlepší očista mé duše. Pustím si muziku. Zhluboka se nadechnu a opioid endorfin mi dodává pocit štěstí a mnohdy mám tak silný pocit radosti, že bych dokázal cokoliv. Třeba běžet na konce světa.

Ale jsem běžec začátečník a nakonec světa by mi síly nestačily. Spokojím se tedy zatím s okolím řeky Lučiny. Je to skvělé místo kde mohu vypnout. Nejčastěji chodím běhat ráno, a tak tedy potkávám jen pár pejskařů či jiné běžce a užívám si ten luxus kdy je Lučina jen pro mě :)

za řekou za řekou za řekou

„A pak jsem dostal nápad, že si půjdu zaběhat.
Utíkal jsem na konec cesty a tam mě napadlo, že bych mohl až na kraj města. Pak jsem si řekl, že bych mohl běžet přes celý okres. Dorazil jsem k oceánu. Řekl jsem si, že když už jsem tak daleko, otočím se a poběžím dál. Když jsem dorazil k druhému oceánu. Řekl jsem si, že když už jsem tak daleko, otočím se a poběžím dál“

-Forrest Gump-
za řekou za řekou